Spánkem trávíme téměř třetinu našeho života, proto je nezbytné, abychom vybírali kvalitní produkty, které nám zajistí, že náš spánek bude zdravý a vydatný. Abychom večer usnuli bez převalování a ráno se probudili svěží jako květinka je nezbytná kvalitní matrace.

Ovšem i ta nejkvalitnější matrace nezastane všechnu práci sama. Aby nám byla matrace skvělým přítelem, potřebuje k sobě parťáka, kterým není nikdo jiný, než matracový rošt.

Rošt do postele znásobuje ortopedické vlastnosti matrace a zároveň zajišťuje její dostatečné provzdušnění. Nehrozí tak žádné plísně ani roztoči.

V podstatě existují dva druhy matracových roštů, a to: pevný matracový rošt a polohovací matracový rošt.

Pevné matracové rošty ještě dále dělíme podle materiálu, z který jsou vyrobeny na lamelové rošty a laťkové rošty.

Lamelové rošty jsou vyrobeny z pružných syntetických nebo dřevěných latí. V tomto případě platí, že čím více lamel rošt mám, tím lépe.  Určitým standardem je rošt o osmadvaceti lamelách,  které jsou do rámu zasazeny pod mírným úhlem a mezery mezi latěmi jsou přibližně čtyři centimetry, což zaručuje správné rozložení celé naší váhy.  Tento typ roštů je vhodný především pro ohebné pěnové matrace.

Laťkové rošty jsou vyrobeny z pevných dřevěných latí.  I v tomto případě by mezery mezi latěmi neměly přesahovat čtyři centimetry. Tento typ roštů je vhodný zejména pro pružinové matrace.

Polohovací matracové rošty musí splňovat stejná kritéria jako pevné lamelové rošty. Polohovací mechanismus u těchto roštů umožňuje nastavení buď pouze výšky hlavy nebo je možné  i nastavení v oblasti kolen. Záleží tak pouze na vás, který rošt zvolíte.

Jakýmsi luxusem ve světě matracových roštů jsou motorové polohovací rošty. Stlačením jednoho tlačítka tak bez námahy změníte polohu své postele. Do těchto roštů je nutno vybírat pouze matrace, které jsou k tomuto typu roštů určeny. Z naší nabídky si můžete pořídit například motorový rošt Variant Mot na dálkové ovládání, se kterým se odpočinek stane závislostí.