Zdálo by se, že aby finská sauna byla opravdu finská, měla by ji postavit finská firma. Ale posledních 15 let ukázalo pravý opak. České firmy dokazují, že pokud nedokáží postavit finské sauny lépe než na severu, tak to dokáží alespoň ve stejné kvalitě. A kromě úžasné sauny jsou schopné přidat i všechny výhody české výroby, které rozhodně nejsou zanedbatelné.

Jaké jsou výhody pravidelného chození do sauny?

Finské sauny mají mnoho benefitů, které jsou na člověku vidět během prvních pár dní. Viditelné změny proběhnou nejprve na pokožce, která se díky stimulaci potních a mazových žláz lépe promastí a působí mnohem mladistvějším dojmem. Zároveň vysoké teploty pomáhají nastartovat metabolismus, který pomáhá spalovat kalorie a usnadňuje tak hubnutí. Nejdůležitější vliv finské sauny je ale na obranyschopnost organismu. Díky střídání vysokých a nízkých teplot a otužování, se tělo stává mnohem odolnější a snáze pak bojuje proti nejrozličnějším virům a bakteriím a především proti stresu.
Venkovní finská sauna

Venkovní finská sauna

Jakou saunu si vybrat domů?

To vlastně záleží zcela na klientovi. Je potřeba zvážit, zda raději saunu venkovní či vnitřní. Finské sauny jsou vždy vyráběny na míru a je tedy možné je postavit prakticky kdekoliv. Dále je potřeba vybrat si mezi tradiční saunou, která může být buď suchá anebo s párou a teplota zde může dosahovat až 90°C anebo tzv. kombinovanou saunou, kde k vyhřívání dochází kromě topných těles také pomocí infrapanelů. Teplota je zde mezi 45°C a 60°C a je tak vhodná jak pro nejmenší, tak i pro starší. Záleží pouze na tom, kdo bude saunu využívat.

Jaké jsou výhody výroby v tuzemsku?

Výhod je nespočet, od nižší zátěže životního prostředí, protože saunu není potřeba dovážet z dalekých krajin, až po podporu domácí ekonomiky. Pro klienta je stěžejní to, že zaměstnanec přijede až k nim domů, aby místo prohlédl a změřil, takže sauna bude bez problémů pasovat. V případě jakýchkoliv potíží a nejistot je také možné domácí firmu kontaktovat a případně zajistit potřebný servis. Neméně důležitý je také rozvoj českého talentu a podpora českých truhlářů.