Svou domácnost, rodinný dům, ale i nebytový prostor můžete zateplit několika způsoby. Jedním v současné době nejmodernějším druhem je právě foukaná izolace. Pro svou cenovou dostupnost a vysokou efektivnost je velice oblíbený mezi širokou veřejností. O výhodách foukané izolace se dozvíte ale již níže.

Využití foukané izolace lze se provádí pro zateplení dutin, střešní konstrukce a dalších částí domů.

Mezi největší výhody tepelné minerální foukané izolace patří:

  1. Foukaná izolace se dostane téměř na všechny místa, kde uniká teplo v domě. Tím, že se aplikuje pomocí foukání, které téměř nevytváří nepořádek, lze izolovat opravdu téměř každý prostor.
  2.  Izolace vytváří dokonalou souhrnnou vrstvu, která skvěle vyplní každou skulinku v domě a tím tak zabraňuje vzniku tepelných mostů.
  3. Díky kvalitnímu složení, je minerální izolace i po letech stále objemově a tvarově stálá a ani čas ji nedeformuje, nesaje vodu a je odolná vůči vnějším vlivům, tzn. plísním i jiným škůdcům.
  4. Foukaná izolace je dostupná a efektivní – udává se, že návratnost izolace je kratší než 5 let, celé stavební práce trvají pouze jeden pracovní den. Při izolování nevzniká téměř žádný odpad.
  5. Izolace je bezpečná a nehořlavá a pro svou nízkou hmotnost nezatěžuje ani konstrukci domu.