Máme – li před sebou malování bytu, jistě se nám honí hlavou, jakými barvami stěny vymalovat, jestli budeme malovat sami nebo si spíš pozveme profesionální malířskou firmu a podobně. Navíc je malování jednou z nejlevnějších možností, jak oživit interiér našeho bytu. Malovat tedy můžeme prakticky kdykoliv a prakticky jakýmikoliv barvami. Záleží na tom, jaké odstíny máme rádi, malířství Praha.

Strop

Jestliže tedy začínáme malovat, musíme mít jasno nejen v odstínech, ale i v druhu barvy, kterou použijeme na stěny bytu. Malovat začínáme stropem, který je vlastně vysoko a tak k tomu použijeme například teleskopické tyče, které jsou vhodné i pro těžko dostupná místa.
Tradiční barvou stropu je bílá, ale můžeme jej vymalovat i jinými odstíny, ovšem tady se nedoporučuje experimentovat. V minulosti se nejen strop, ale i jiné stěny malovali nebo spíše líčili vápnem, malířství Praha.

Strop ale také ukončuje výšku místnosti a pokud je příliš vysoký nebo naopak nízký, barvy nám mohou pomoci dobře strop vizuelně snížit nebo zvýšit.

Bílá barva

Bílá barva je barvou neutrální a pokud si někdo myslí, že je příliš nudná, musíme konstatovat, že to není zase tak docela pravda. Bílou barvu můžeme považovat za něžnou, čistou až andělskou, dokonale rozsvítí pokoj a je zde možnost kombinace s ostatními barvami. Stejně jako všechny ostatní barvy má i bílá svou vlastní teplotu, náladu a styl, rozšiřuje místnost a doslova ji plní vzduchem. Vhodná je prakticky do všech místností, ale hodně ji využíváme pro malování ložnice, malířství Praha.

Modrá a zelená

Zelená barva je jednou z nejpřirozenějších a nejpříjemnějších barev vůbec. Má uklidňující vlastnosti a pokud milujeme právě takové odstíny, jako je zelená, nebojme se ji použít.
Modrozelené interiéry vytvářejí pocit lehkosti, chladu, svěžesti; nedráždí, ale mají uklidňující účinek. I modrá barva patří k těm oblíbeným odstínům,i když působí poněkud chladně. Modrá bývá většinou koupelna, malířství Praha.

malířství Praha

Další odstíny barev

Moderní interiéry dnes dávají přednost béžovým, bílým nebo šedým stěnám. Zejména šedá barva je v poslední době velmi populární barvou a vidíme ji v mnoha místnostech, ale nemusí to být jen malba na stěnách, ale jako dokonalý doplněk interiéru.navíc šedá barva symbolizuje rovnováhu a znamená eleganci. Pokud dáváme přednost spíše jasným barvám, můžeme sem řadit především žlutou, která je spojená se sluncem a teplem, je velmi příjemná a většinou se hodí do dětských pokojů. Stejně jako žlutá barva je i oranžová vhodná do dětských pokojů a heren.

Profesionální malířská firma – malířství Praha

Pokud bychom chtěli využít služeb malířských firem, je třeba najít tu správnou. Můžeme dát jen na svůj úsudek a vybrat si malíře podle vlastního uvážení, dát na reference klientů, kteří využili služeb před námi a podobně. Malíři, malířství Praha ,také disponují vším, co bychom k malování potřebovali a navíc lze využít jejich odborné rady.