Jen málokdo z nás touží po vlastním domě, kde máme dostatek prostoru, máme velkou zahradu a nemusíme se o soukromí s nikým dělit. navíc si vše uspořádáme podle svého vkusu. V současné době se můžeme setkat nejen s klasickými zděnými domky, ale velmi oblíbené jsou dřevostavby, do kterých řadíme i velmi dokonalé srubové domky.

Kde domov můj

Jestliže jsme si již položili otázku, v jakém domě bychom chtěli žít, určitě patří sruby na přední místa oblíbenosti. Je to takový dům z pohádky, ale má i jiné přednosti, které je třeba pozvednout. Nejenže dobře vypadá a zapadá tak do okolní krajiny, ale protože je to dům z dřevěných klád jde o ekologickou stavbu. V dnešní době je srub ideálním bydlením pro všechny, kdo hledá úplně jiný styl života. je třeba zmínit i fakt, že takový dům musí tak trochu zapadat do okolí, protože musíme uznat, že srub postavený v moderním satelitním městečku nebude asi to pravé ořechové.

Jaké výhody mají srubové domy

V dřevěném domě je příjemné vnitřní klima, v zimě je teplé a v létě chladné a suché, dokonce i ve velmi vlhkém prostředí se nemusíme bát tolik neoblíbené vlhkosti. Také nádherná bohatá vůně dřeva vytváří nejen dokonalé prostředí, ale také vynikající atmosféru pro život. Sruby jsou krásné, praktické, nevyžadují konečnou úpravu, dokonale zadržují teplo a jsou naprosto šetrné k životnímu prostředí, jsou vhodné pro alergiky. Náklady na srubový dům závisí na velikosti domu, materiálu a složitosti návrhu. Domy mohou mít jedno patro, ale jsou možné i jedno nebo dvě patra. Výstavba také netrvá rok, jak jsme zvyklí u klasické zděné stavby, ale srub je zhotovený za několik týdnů, což je pro investora velmi příznivá zpráva.
Sruby kvalitně, Honka.cz

Stavba roubenek a srubů na klíč

Moderní technologie

Stavba srubu není pro profesionální a odbornou firmu velký oříšek. Mají velké zkušenosti a tak díky moderní technologii se lze vyhnout všem nepříjemnostem, které stavbu provázejí. Na speciálních strojích v průmyslových podmínkách je kulatina zpracovávána do dokonale válcového tvaru a v nich je vyříznuta drážka pro další upevnění. To značně usnadňuje práci při stavbě srubu. Každá stavba začíná vytvořením dobrého projektu a výstavba srubu není výjimkou. Tady zvolíme právě prověřenou a zkušenostmi nabytou odbornou firmu, která nám poradí i s výběrem vhodného materiálu. Aby byla stavba srubu úspěšná, je nutné dodržovat doporučení odborníků.

Dřevo je dokonalý stavební materiál

Odjakživa víme, že dřevo je stavební materiál již dlouhá staletí. Krásně voní, má originální a jedinečnou strukturu a postavit si dům ze dřeva je správnou volbou. Pro stavbu srubů se nejčastěji používá dřevo z jehličnatých stromů, borovice, smrku, modřínu, cedru, ale můžeme také použít i dřevo z osiky, dubu nebo jasanu. Dřevo  pokácené v zimě má ideální odolnost proti vlhkosti. Také dřevo ze severských  jehličnanů je odolnější.

Interiér srubu

Pokud se tedy rozhodneme pro stavbu srubu, máme v tomto případě také ušetřeny nejen starosti, ale hlavně finance, co se týká vnitřní struktury domu. Není totiž třeba malovat nebo tapetovat a to jak víme nemá skoro žádný majitel domu příliš v oblibě. Zde můžeme použít příbuzné materiály ke dřevu, jako například kámen, mramor a v případě, že budeme chtít obklady, můžeme se spolehnout na klasický sádrokarton.