Pořídili jste si na zahradu vysněný bazén, ale nechcete vedle něj ležet jen tak na zemi? Pak bude asi nejrozumnějším řešením pořízení relaxačního lehátka k bazénu, které lze případně využít i na balkoně, terase, nebo kdekoliv jinde na zahradě. Na trhu je ale spousta typů a v nabídce se lze snadno ztratit. Proto Vám přinášíme několik tipů a rad, jak vybrat to správné lehátko k bazénu.

Materiál rámu a výplně ovlivňuje vzhled lehátka, ale také jeho pohodlí

Z hlediska materiálu lze dnes vybírat mezi několika typy bazénových lehátek- plastová, kovová, dřevěná a ratanová. Dřevo v tomto případě doporučujeme pouze těm, kteří nechtějí na své zahradě žádné umělé materiály a jsou ochotni trávit nějaký čas při údržbě lehátka. Je totiž nutno počítat s tím, že dřevo je vystaveno v tomto případě nejen dešti a jiným povětrnostním vlivům, ale také bazénové vodě s obsahem chemie. Tudíž poměrně rychle stárne, ztrácí svoje vlastnosti a je tudíž třeba se o něj pravidelně starat- především jej čistit a obnovovat ochranný nátěr. Velmi zajímavá a populární alternativa dřevěných lehátek jsou bazénová lehátka z umělého ratanu, která především v dražším vyplétaném provedení působí velmi exkluzivním a přitom přírodním dojmem, takže do zahrady perfektně zapadnou, ale přitom jsou téměř bezúdržbová. V imitaci ratanu je možno zakoupit i plastová lehátka- tyto modely mají výhodu příjemného vzhledu, nízké ceny a prakticky nulové nutné údržby.

Alternativy klasických lehátek k bazénu

K relaxaci u bazénu, nebo na terase je možno využít nejen klasická zahradní lehátka tak, jak je známe, ale i nejrůznější alternativy, které mohou být v mnoha případech mnohem praktičtější, případně lépe působit. Jednou z takových alternativ lehátek je pořízení zahradní houpačky s rozkládací sedací plochou, takže je možno ji využít i na ležení. Výhodou je především vyšší variabilita použití a také větší ložná plocha, kterou můžete sdílet s přítelkyní, nebo manželkou.