moderniuvod

Aktuální trendy v obkladových materiálech a dlažbách směřují stále k větším formátům. Velkoformátové dlažby a obklady se nejen snadněji udržují, ale rovněž mají schopnost koupelnu opticky zvětšit. Absence přílišného množství spár působí celistvě a dokonalá imitace dřeva, mramoru či kamene ještě přispívá k jejich stále rostoucí oblibě.

Jednoduchost a strohé tvary

Směry a trendy koupelnového vybavení jsou každoročně určovány na mezinárodním veletrhu koupelnového vybavení a nejnovějších trendů v koupelnovém interiéru, který je znám pod názvem CERSAIE. Na posledním ročníku tohoto veletrhu konaném v italském městě Bologna bylo více než patrné, že moderní trendy velmi výrazně inklinují k jednoduchosti, minimalismu a strohým tvarům. Design moderních koupelen s nadsázkou hledá ideální vyvážení mezi romantickým stylem, naturálním stylem a moderními prvky současnosti.

moderni2

Trendy otevřené experimentům

Zajímavá je například kombinace různých typů povrchů, kdy lze jednu stěnu nechat hladkou a další lze vytvořit s plastickým povrchem připomínajícím mokrou stěrku. Podobně lze experimentovat rovněž s květinovými či geometrickými tvary, které zdobí jednu stěnu a další stěny jsou v barvě základní se stejným odstínem. Zajímavé jsou také obklady s nerovnou povrchovou úpravou, které lze sestavit například tak, že ve finále tvoří jemnou vlnu, která zapadá a zase vystupuje ze stěny. Při vhodném nasvícení tvoří potom takový obklad výborný plastický efekt. Pokud máte zájem o položení obkladů s imitací, trendem číslo jedna je aktuálně imitace dřeva. Dřevěné obklady v keramickém provedení jsou doslova hitem, který má na rozdíl od klasického dřeva velmi snadnou údržbu a v případě dlažby s imitací dřeva se jedná o vhodný materiál pro podlahové vytápění.

 

Oslnivé mozaiky a syté barvymoderni1

Bombata a listely jsou na ústupu a nahrazují je mozaiky patřící dlouhodobě ke stylovým doplňkům koupelen. Mozaika je používána nejen jako plastické podtržení linií a rohových částí, ale rovněž jako obklad celých koupelnových stěn. Barevných variant pro mozaiky je nespočet a zcela jistě najdete tu pravou právě pro Vás. Nebojte se v mozaikách kombinovat odstíny barev či různé barvy. Moderní trendy bytových jader či samostatných koupelen směřují k pestrosti a svěžímu designu.

Nestárnoucí barvy

Pokud chcete vsadit na jistotu barev, které budou nestárnoucím hitem, je vhodné vybírat mezi kombinacemi černé a bílé, slonové kosti, bílé kávy, šedé a hnědé v různých odstínech. Z pestřejších barev lze volit nachovou, starorůžovou a zajímavá je také barva lila nebo fialková. Vhodně zvolené barvy je možno dále podtrhnout kvalitním koupelnovým nábytkem, kde finální efekt dotváří sanita a baterie korespondující svými detaily s designem obkladů.