Betonová podlaha patří stále mezi nejpoužívanější podlahy zejména pro průmyslové a výrobní haly, ale můžeme je vidět také v komerčních objektech, jako jsou obchodní domy, úřady a dokonce si ji pořizujeme i doma. Do garáže nebo na chodbu či suterénu se betonová podlaha dokonale hodí. Při takovém provozu jsou tyto betonové podlahy nevyhnutelně vystaveny velkému zatížení. To může mít za následek zničení a povrchu podlahy. V takových případech dochází k prasklinám, nerovnostem, prašnosti, výmolům a jiným problémům, které je potřeba odstranit, aby nedošlo k šíření nedokonalostí, udrzbapodlahpraha.cz.

Příčiny nedostatků – udrzbapodlahpraha.cz

Jako první musíme zjistit především příčiny těchto nedostatků, pak teprve můžeme tyto nedostatky odstranit. Je třeba podotknout, že i ta nejlepší a nejpevnější podlaha potřebuje vlivem času a příliš vysokému zatížení opravu.
  • Slabé zhutnění betonové směsi
  • Nedostatečná příprava a špatné složení betonové směsi
  • Nesprávné vyztužení podlahy
  • Špatné těsnění dilatačních spár nebo přímo vynechání dilatačních spár
  • Chyby v technologickém postupu
  • Nevhodné podmínky během vytvrzování betonu

Jak tedy opravit beton

Aktuální stav betonové podlahy a také provozní požadavky jsou hlavním bodem pro výběr vhodných opravných materiálů a technologie. Každá oprava je individuální a pro každou podlahu je potřeba jiné řešení. Jak si tedy můžeme poradit s trhlinami nebo s prašností? Pokud se v betonové podlaze objevují praskliny a trhliny většího rázu, problém bude zřejmě v konstrukci. Jestliže jde o trhlinky malé, můžeme použít speciální pryskyřici nebo univerzální opravnou maltu. Musíme dávat také pozor na vlhkost, která pomáhá rozšířit oblast poškození.

Co dělat v případě, že jsou praskliny většího rozsahu

Tady se jedná o opravu celoplošnou a určitě bychom si měli zavolat na to odbornou firmu, protože opravit popraskaný beton ve výrobní hale není zrovna jednoduchá záležitost. Určitě bychom se na to měli také připravit. Je třeba mít suchý, hladký a rovný povrch. Praskliny je nutné také nejdříve trochu rozšířit pomocí brusky s diamantovým kotoučem. Následně je důležité opět čištění od brusného prachu. Jestliže máme takto připravenou podlahu k opravě, je potřeba takovou trhlinu také opatřit základním nátěrem. K vyplnění je potřeba speciální tmel nebo speciální opravná směs.

Bez odborníků to nejde – udrzbapodlahpraha.cz

V případě, že máme třeba v garáži malou prasklinu, můžeme si ji pokusit opravit sami. Je – li ale problém větší a nemáme k tomu ani potřebný materiál, měli bychom oslovit profesionální firmu. Pracovníci takové firmy dobře vědí, jak svou práci dělat dobře a poradí si i s tím největším problémem. Měli bychom jim důvěřovat. Výběr vhodné firmy je čistě jen na nás a můžeme se řídit například podle referencí nebo na doporučení. Trh služeb nám nabízí široký výběr profesionálních firem, udrzbapodlahpraha.cz , které se opravami nejen betonové podlahy zabývají.