Zakupte si do vašeho bytu kvalitní laminátovou podlahu

Do vašeho obývacího pokoje jste si vybrali laminátovou plovoucí podlahu. Je dostatečně pevná, jednoduše se pokládá, a pokud se více poškodí, nemusíte vyměňovat celou podlahu, stačí vyměnit jednotlivé poškozené lamely. Za koupí laminátové plovoucí podlahy se ale nevydávejte do obchodních domů, najdete tu totiž jen málo kvalitní druhy podlah. Sice nabízejí všechny podlahy za super výhodné ceny, ale to vám nesmí stačit. Nízká cena ve většině případů znamená i nízká kvalita. Levné podlahy jsou tenké, nosná deska, pokud se vůbec deskou nazvat dá, je vyrobena ne z dřevotřísky, ale z pevného kartonového papíru.

Vynechejte nabídky obchodních domů a obraťte se raději na odborníky

Takové podlahy se rychle odírají a nevydrží příliš dlouho, protože ani ochranná nášlapná vrstva není taková, jak byste si představovali. Kvalitní laminátové podlahy mají nášlapnou vrstvu mnohem silnější, i přes 1 mm, a nosnou desku tvoří HDF deska, neboli tvrdá dřevovláknitá deska.  Jestliže je nosná deska opatřena impregnací, hodí se laminátová plovoucí podlaha i do koupelny. Impregnace zabraňuje pronikání vlhkosti do vnitřní struktury HDF desky a díky tomu se může takto upravená podlaha používat i ve vlhkém prostředí. Při koupi těchto vysoce kvalitních podlah budete ale muset sáhnout hluboko do kapsy. Jejich ceny jsou totiž mnohem vyšší, než ceny běžných laminátových podlah.

O tom se můžete přesvědčit, když navštívíte společnost Podlahy Praha, která je má také v nabídce. Přívětivý a zkušený personál vám doporučí, které typy laminátových podlah jsou dostatečně kvalitní, a v případě omezeného finančního rozpočtu také přiměřeně nákladné. U laminátových plovoucích podlah můžete vybírat z mnoha barevných odstínů a mnoha dekorů, od imitace dřevěné podlahy, která se prodává nejčastěji, přes imitaci kamene po imitaci dlažby. U společnosti Podlahy Praha lze také zakoupit podlahy navržené od známých osobností, kde se fantazii meze nekladou, ale opět jde o podlahy s velmi vysokou pořizovací cenou. Společnost Podlahy Praha zajišťuje i pokládku podlah. Pracovník společnosti si místnost nejprve sám poměří, tato služba je zcela zdarma, podle zjištěných rozměrů nakoupí potřebné množství podlahové krytiny a pak se již může pustit do práce a podlahu ve sjednaném termínu může přijít položit.