Mít doma psího kamaráda je v dnešním světě více než hit. Je to společník, který se na vás těší, až přijdete domů, proto si ho pořizují často i lidé, kteří ve svém bytě žijí sami. Nebo si rád hraje, což ocení také vaše děti. Jsou s ním samozřejmě také starosti, ale pokud si ho, stejně jako vaše dítě, dobře vychováte, stává se opravdu vaším největším přítelem. Když máte špatnou náladu, rozveselí vás, navíc se stará o váš pravidelný pohyb, protože s ním musíte jít každý den na procházku. Nejen radosti přináší zvířecí mazlík, také starosti kolem něho jsou. Když přijdete z procházky domů a je po dešti, musíte ho vysušit nebo osprchovat a i když o něj pravidelně pečujete, je to přeci jen zvíře a jak se říká, „voní psem“.

Hloubkové čištění z nich odstraní i zápach

I o jeho pelíšek se musíte pravidelně starat. Některý pes žije přes léto venku a v zimě si jej bere rodina domů, některý žije po celý rok v bytě nebo domě. A to je poznat i na jeho pelíšku. Když je více doma, musíme se o pelíšek starat častěji, vysávat ho, aby nebyl plný chlupů, udržovat ho v čistotě, aby „nevoněl psem“ a pokud rád pes leží i na přikrývce, tak pravidelně čistit i jeho přikrývku nebo deku. Stejnou péči bychom měli věnovat i kobercům, protože psí chlupy jsou během pár dní všude, a proto by mělo být jejich vysávání několikrát týdně samozřejmostí.

Co ale udělat se psím pelíškem, když už je hodně znečištěný, ale přitom nezničený? Do pračky se nevejde, při ručním pořádném čištění by se příliš promáčel, tak že by bylo nejlepší jej dát do čistírny? Řešení nemusí být vůbec složité a čistírnu na pomoc potřebovat nebudete. Stačí si objednat hloubkové čištění u společnosti Čištění koberců Praha nebo u její plzeňské pobočky, společnosti Čištění koberců Plzeň, a psí pelíšek je čistý během chvíle. Díky hloubkovému čištění se vyčistí opravdu do hloubky a nepromáčí se, jako při čištění ručním, pouze zůstane mírně vlhký. Při příznivých podmínkách venku jej můžete dát doschnout ven, a pokud bude svítit sluníčko, je suchý za chvíli. Čistící roztok, který pracovníci společnosti Čištění koberců Praha používají, pelíšek také pěkně provoní. Můžete využít toho, že je přístroj ve vašem bytě nebo domě a můžete si nechat vyčistit i koberce, které v něm máte. Projasní se, provoní a vy budete mít jistotu, že jsou čisté nejen na povrchu, ale i v jeho hloubce. Od společnosti Čištění koberců Praha si můžete nechat vyčistit také veškerý čalouněný nábytek, čalouněné dětské hračky, kočárky, dětské autosedačky a dokonce i interiéry automobilů. Rozsah jejich služeb je široký a vybrat si může každý.