Velikost bytu je při koupi omezena vašimi volnými financemi a stavem bytu

Pokud se začnete poohlížet po novém bydlení, například z důvodu, že se chcete odstěhovat od rodičů, musíte si předem velmi dobře spočítat, kolik volných prostředků na koupi bytu budete mít, kolik byste si mohli půjčit od rodičů nebo přátel, popřípadě jak vysoká by mohla být hypotéka, kterou byste si mohli na koupi bytu vyřídit. V úvahu připadá i úvěr ze stavebního spoření, který ale také není nafukovací a jeho výše je omezena typem smlouvy uzavřené u stavební spořitelny. Obhlídka nových bytů vás přivedla k zjištění, že nový byt si z vašich peněz nebudete moct dovolit. Tedy pokud to nebude hodně malinký byt. Rádi byste zakoupili něco většího a tak se musíte poohlédnout po bytech starších.

Nevhodné prostorové uspořádání lze snadno vyřešit pomocí rekonstrukce

Ne vždy mají vhodné vnitřní prostorové uspořádání, ale i malými úpravami toho lze hodně změnit. Vybrali jste si byt podle polohy, výšky i výhledu do okolí, prostorově dostačující, zato trochu zanedbaný a uvnitř lehce chaoticky uspořádaný. Asi si i chvilkami říkáte, kdo mohl takto uspořádaný byt navrhnout? Z chodby je vstup do všech místností, kuchyň uzavřená dveřmi, koupelna maličká a ještě k tomu průchozí do kuchyně. Všude hodně dveří a prostoru málo, že ani není kam postavit pračku. To byste chtěli změnit nejvíc, aby koupelna byla větší, jinak uspořádaná, toaleta by měla být samostatnou místností a kuchyně více otevřená do obývacího pokoje, abyste se i při chystání pokrmů mohli pohodlně bavit s příchozí návštěvou.

Bez architektonického návrhu to v tomto případě půjde jen stěží. Můžete si jej nechat vytvořit špičkovými odborníky ze společnosti Rekonstrukce interierů Praha, pokud se váš byt nachází v Praze, nebo ze společnosti Rekonstrukce interierů Brno, nachází-li se váš byt v Brně. Obě společnosti se také mohou pustit rekonstrukce bytů nebo interiérů rodinných domů v okolí těchto velkých měst. Architekt tedy vypracuje návrh, na kterém uvidíte, jaké změny lze s bytem provést a jaké dopady by tyto změny měly na jeho celkové uspořádání. Návrhů může vypracovat víc, pokud se mu podaří najít víc řešení, a klient se pak může rozhodnout, která z variant bude konečná. Samozřejmě vypracují pracovníci společnosti Rekonstrukce bytů Praha ke každé variantě položkový rozpočet a klient se pak může rozmýšlet i podle ceny, jakou by byl ochotný do rekonstrukce investovat. Společnost Rekonstrukce bytů Praha je zvyklá svým klientům zpracovat též časový harmonogram prací, aby bylo zřejmé, jak dlouho bude rekonstrukce trvat a jaké práce se v konkrétní den budou provádět.