Regionální dopravci lákají klienty nejen na vhodně rozvržený jízdní řád, ale také na ceny a komfort při cestování. To je obzvlášť důležité při dlouhých cestách. Moci si pohodlně sednout a při jízdě si odpočinout zajisté uvítá každý z cestujících. Autobusy jednotlivých dopravců lze již z dálky rozeznat podle firemního loga nebo barev, které si firma vybrala pro svoji propagaci. Tak jako jsou autobusy jeden vedle druhého sladěny do firemních barev a opatřeny výrazným logem, mohou i jejich řidiči nosit stejnokroj. Zaměstnavatel po nich může vyžadovat, aby při řízení autobusu používali jednotné firemní pánské košile a kalhoty.

Košile bývají nejčastěji laděny do firemních barev

V zimě může jít o košile s dlouhým rukávem, v létě naopak o košile s rukávem krátkým. Firemní pánské košile pořizuje zaměstnavatel na svoje náklady a pak může požadovat, aby je zaměstnanci nosili. Protože se jedná o pánské košile stejného druhu a barvy, může využít množstevních slev, které firmy prodávající oděvy v takových případech často nabízejí a může si je zakoupit v některém z internetových obchodů, například na ENVANTO.CZ. Není podmínkou, aby byly košile dopravců opatřeny firemním logem, i když kvůli možnosti zahrnout si náklady na koupi firemních košil do nákladů, si je firmy často logem opatří. Pokud ovšem budou pánské košile v netradičních barvách a bude na první pohled vidět barevná spojitost s firemními barvami, logem být opatřeny nemusí.

Košile musí být pro zaměstnance především pohodlné. Kromě správně zvoleného střihu je dobré dbát na to, aby byly košile precizně ušité a také na kvalitu materiálu, ze kterého se šijí. To znamená, že musí být dostatečně uchycené manžety a límeček košile, správně vsazené rukávy a rovně vyšité švy. Pokud se jedná o vzorované košile, měla by být léga košile posazena tak, aby nebylo narušeno vzorování košile. Tato starost většinou odpadá, protože firemní pánské košile nejčastěji bývají jednobarevné. Každý z řidičů autobusů by měl od dopravní společnosti získat dostatečný počet košil ve správné velikosti, aby údržba denního oděvu nebyla příliš složitá. Většinou se košile nedá obléknout vícekrát než jednou, protože se zmačká, propotí nebo se ušpiní límeček. Čistě oblečený a upravený řidič působí na cestující mnohem lepším dojmem než ten, který zrovna upraveně nevypadá. Ušpiněné košile je nejlepší vyprat v běžném pracím prostředku a žehlit ještě mírně vlhké. Jedině tak vám dá starost o oblečení co nejmenší práci.