vyberuvod

Koupelnový nábytek primárně poskytuje úložné prostory pro řadu věcí, které potřebujeme k péči o tělo. Nejčastěji se jedná o hygienické potřeby, fény, holicí strojky či ručníky a koupací pláště. Základem koupelnového nábytku je zrcadlo, pod kterým je nejčastěji umístěna zrcadlová skříňka. Dle využitelnosti prostoru v koupelně je dále možno instalovat další skříňky.

Nejčastěji vyráběné rozměryvyber1

Koupelnový nábytek se ve standardním provedená vyrábí s nejmenší šířkou 35 cm. Právě nábytek se zmíněnou šířkou nebo šířkou 45 cm je  obecně nejčastěji je instalován do malých koupelen a bytových jader. Pokud koupelna disponuje většími rozměry, je možné využít nábytek širší a to rozměrově do 200 cm. Ve větších koupelnách je zajímavým řešením například instalace dvojumyvadla s odkládací plochou.

Barva koupelnového nábytku

Především v panelákových koupelnách je vhodné vybírat ze světlejších barevných odstínů, které dokáží prostory opticky zvětšit. Prostory koupelny je dále možno opticky zvětšit využitím rovných linií a k originálnímu vzhledu lze využít různé kombinace barev. Nábytek kombinovaný s bílou barvou (z důvodu slazení se sanitárním vybavením) je postupně vytlačován. Moderní trendy směřují k různým barevným kombinacím, ale svoje místo si stále najdou jednobarevné sestavy. Barvy mají obvykle matnou úpravu laku, která je v porovnání s lesklým povrchem jednodušší na údržbu.

Vhodné materiály do koupelny

Při výběru koupelnového nábytku bychom se měli vždy vyvarovat kusům, které jsou vyrobeny z nelakovaného dřeva. Koupelnový nábytek musí být odolný proti vlhkosti a pokud se tedy rozhodnete pro dřevo, vždy musí být lakované. Dalšími materiály vhodnými do koupelen jsou hliník, nerezová ocel nebo sklo. Velmi praktickým a široce využívaným materiálem je MDF deska, kterou tvoří slisovaná dřevotříska opatřená povrchovým akrylátovým lakem odolným proti vlhkosti.

vyber2

Ukotvení umyvadlové skříňky

V moderních koupelnách se velmi často používají umyvadlové skříňky ukotvené do zdi nebo postavené na kovových nožkách. Tyto způsoby ukotvení jsou zvoleny z důvodu ochrany před vlhkostí a přispívají k modernímu vzhledu celé sestavy. Rozhodně nedoporučujeme koupelnový nábytek podložený dřevěnými nelakovanými nožkami a příliš častý už není ani nábytek na klasickém soklu.